«Էս միջակ ֆոնի վրա իմ կերպարը միշտ առանձնանում է». Անի Զախարյան
![]() 405 Շաբաթ, 03 ապրիլի, 2021 թ., 22:04 «Հայաստանի նոր քաղաքական մշակույթ» կուսակցության նախագահ Անի Զախարյանը «Ֆրինյուզ»-ի եթերում խոսել է քաղաքական իր պլանների, ինչպես նաև իր կերպարի շուրջ հասարակության վերաբերմունքի մասին: «Ես շատ անկեղծ մարդ եմ և կյանքում երբեք չեմ խաղում: Քաղաքականությունը համարում եմ մի ոլորտ, որտեղ մենք հայրենաշինության, պետականաշինության գործընթացի մարդիկ ենք, ուստի այստեղ խաղալը, ինչ-որ դերակատարություններ ունենալը, կերպարներ ստեղծելը, ըստ իս, ոչ նորմալ ոչ բարոյական արարք է, ուստի ես այնպիսին եմ, ինչպիսին կամ: Գուցե որոշ մարդիկ ինձ էպատաժային կհամարեն, տարբեվող. ես իմ կերպարը համարում եմ տարբերվող, որովհետև թե՛ իմ գեներով, թե՛ իմ անցած ուղով, թե՛ իմ ինքնակատարելագործման ձգտումներով ինքս այդպիսի անձնավորություն եմ..., մարդը պետք է էդ լղոզված, միջակ վիճակներից դուրս լինի...: Բնականաբար, էս միջակ ֆոնի վրա, գուցե, իմ կերպարը միշտ առանձնանում է»,- ասել է Զախարյանը: Մանրամասները՝ տեսանյութում: |