Նախարարը պարզաբանում է՝ ո՞ր մարմինները ենթակա կլինեն նոր ստեղծվելիք ՆԳՆ-ին
![]() 257 Հինգշաբթի, 15 ապրիլի, 2021 թ., 15:52 ՀՀ Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Կառավարությունն այսօր հավանություն տվեց Հայաստանում Ներքին գործերի նախարարություն ստեղծելու մասին օրենսդրական նախաձեռնությանը։ Հիշեցնեմ, որ այս հարցը ներառված է Ոստիկանության բարեփոխումների ռազմավարությունում։ Նախարարության ստեղծմամբ կապահովվի ոստիկանության գործունեության նկատմամբ խորհրդարանական և քաղաքացիական վերահսկողությունը, ոլորտի քաղաքականության միասնական մշակումը, քաղաքացիական և ոստիկանական գործառույթների տարանջատումը և ոստիկանության շարունակական բարեփոխումների իրագործումը, ինչն էլ էականորեն կնպաստի իրավակարգի ամրապնդմանը։ Նախարարության ենթակա մարմիններն են լինելու՝ . Ոստիկանությունը, . Ոստիկանության զորքերը, . Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայությունը, . Ներքին գործերի նախարարության ուսումնական կենտրոնը՝ որպես պետական ոչ առևտրային կազմակերպություն»։ |