«Ռուսաստանի կողմից հայ ռազմագերիների հարցն օրակարգ մտցնելուն «դեմ քվեարկելու» մասին լուրերն ունեն խիստ մանիպուլյացիոն բնույթ». Արթուր Ղազինյան
![]() 380 Երեքշաբթի, 20 ապրիլի, 2021 թ., 10:24 «Մեկ Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Արթուր Ղազինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «ԵԽԽՎ-ում Ռուսաստանի պատվիրակների կողմից հայ ռազմագերիների հարցն օրակարգ մտցնելուն «դեմ քվեարկելու» մասին տարածվող լուրերն ունեն խիստ արհեստածին և մանիպուլյացիոն բնույթ, քանի որ օրակարգը դրվում է քվեարկության ոչ թե առանձին կետերով, այլ ամբողջական։ Ապրիլի 19-ի օրակարգում, բացի Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների կետից, ներառված են եղել նաև Նավալնիի ձերբակալման 1.5.1, և Եվրոպայում խաղաղության դեմ Ռուսաստանի սպառնալիքին վերաբերող 1.5.6 կետերը։ Ռուսաստանի պատվիրակությունը դեմ է քվեարկել ոչ թե Ադրբեջանում պահվող Հայ ռազմագերիների հարցն օրակարգ ներառելուն, այլ իրենց պետության դեմ օրակարգում ընդգրկված նշված երկու կետերին։ Սա ուղղակի նշեմ, որ տարբերեք իրավիճակն օբյեկտիվ գնահատող մարդկանց կեղծարար մանիպուլյատորներից»։ |