Վեդիում Արցախի հերոս փոխգնդապետի նկարը հանել, Քոչարյանի նախընտրական պաստառն են փակցրել
![]() 682 Չորեքշաբթի, 05 մայիսի, 2021 թ., 19:04 Այսօր, Հադրութում սեպտեմբերի 30-ին զոհված Արցախի հերոս, փոխգնդապետ Դավիթ Ղազարյանի ծննդյան օրը, Արարատի Վեդի քաղաքի ցուցանակից Ռոբերտ Քոչարյանի կողմնակիցները հանել էին Արցախի հերոսի նկարը և տեղադրել Ռոբերտ Քոչարյանի նախընտրական պաստառը։ Սա այն դեպքում, երբ նախընտրական շրջանը չի սկսվել, և քարոզչությունն արգելված է, գրում է «Քաղաքացիակենտրոն Կատարվածը առաջացրել է վեդեցիների և զոհված հերոսի ընկերների վրդովմունքը, որոնք բողոքի ակցիայի են հավաքվել, հատուկ տեխնիկա բերել և փորձել պոկել Քոչարյանի պաստառը, որ հետ տեղադրեն Դավիթի նկարը։ Փոխգնդապետ Դավիթ Ղազարյանը ծառայել է Հադրութում՝ որպես գումարտակի հրամանատար։ «Զոհվել է սեպտեմբերի 30-ին, մինչ այդ ոչ մի թիզ հող չի զիջել թշնամուն, իր կյանքով փրկել է իր զինվորների կյանքը։ Թշնամու տանկից ծանր վիրավորված 3 ժամ պայքարել է ոտքը կտրված ու կռվել է։ Մենք բոլորս պարտական ենք նրան»,- պատմել է ընկերը։ Հիշեցնենք, որ Վեդիի քաղաքապետը Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող քաղաքապետերից էր։ |