«Քոչարյանը մայիսի 9-ին վերադառնալու է «թատերական հրապարակ»՝ իշխանության թողտվությամբ». Արման Բաբաջանյան
![]() 257 Ուրբաթ, 07 մայիսի, 2021 թ., 11:20 Անկախ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանն այսօր ԱԺ ամբիոնից իշխող խմբակցությանը մեղադրեց արդարադատության հարցում վարած «ապաշնորհ քաղաքականության» մեջ և հայտարարեց, որ նրանց պատճառով Ռոբերտ Քոչարյանը քաղաքական հայտ է ներկայացրել և հավակնում է դառնալ երկրի ղեկավար: «Մարդը, ով սկսել էր ժողովրդի ջարդը, իր բնորոշմամբ՝ «թատերական հրապարակում», մայիսի 9-ին որոշել է վերադառնալ այդ հրապարակ: Ձեր թողտվությամբ, ձեր կամքի բացակայությամբ, մարդը քաղաքական հայտ է ներկայացրել»,- հայտարարեց Բաբաջանյանը՝ հավելելով, որ այդ ամենի պատճառը «Մարտի 1»-ի գործով քննության արդյունքների ոչ ճիշտ գնահատումն է և դատարան ուղարկված մեղադրանքի ոչ ամբողջական լինելը: «Ես խնդրում եմ դատախազությանը, որպեսզի որևէ նոր, լուրջ նախաձեռնությամբ հանդես չգա այս գործով, որովհետև ամենամեծ բանը, որ դուք հաջողել եք այդ ամբողջ ընթացքում, դա տապալումն է և ժողովրդի սպասումները ցեխի մեջ խեղդելը: Դուք մսխել եք հանրության վստահությունն ու ակնակալիքները»,- ընդգծեց Բաբաջանյանը: |