«Շուշիում ես ոչ մի հնարավորություն չեմ ունեցել, բացի ոգի տալուց». Սեյրան Օհանյան
![]() 280 Կիրակի, 09 մայիսի, 2021 թ., 19:32 «Հայաստան» դաշինքի հանրահավաքից հետո լրագրողների հետ զրույցում պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը, պատասխանելով հարցին՝ ինքը ևս Շուշիի պաշտպանությանն է մասնակցել, արդյոք պարտության մեջ իր մեղքի բաժինը չկա՞, պատասխանեց. «Պետական կառավարման համակարգում կարող են դերակատարում ունենալ այն անձինք, որոնք պետական և ռազմական պաշտոնների են նշանակված և ունեն լծակներ ռազմական գործողություններ ղեկավարելու: Այսինքն, հրամանատարը պետք է ունենա շտաբ, իր զորատեսակներով, իմանա դրանց վիճակը, կարողությունները, հնարավորությունները: Ես 4 տարուց ավելի է, պաշտպանության նախարար չեմ: Ես կամավոր կերպով մեկնել եմ Արցախ, ինչով կարողացել եմ Արցախի նախագահին աջակցել եմ: Տարբեր վայրերում եմ եղել, նաև Շուշիում, աշխարհազորի ձևավորմանը որոշակի աջակցություն եմ ցուցաբերել: Լիարժեք կառավարում իրականացնողը միայն գործող ռազմական գործիչներն են: Ես այնտեղ որևէ հնարավորություն չեմ ունեցել, բացի իհարկե, ոգի տալուց, աջակցելուց»: Լրագրողի դիտարկմանը, որ Արծրուն Հովհաննիսյանը հայտարարել էր, որ Շուշին ազատագրած Սեյրան Օհանյանը հիմա էլ Շուշիի պաշտպանությունն է ապահովում, նախկին ՊՆ նախարարը պատասխանեց. «Այն ինչ-որ ասել է Արծրուն Հովհաննիսյանը, երևի նկատի է ունեցել ոգևորելու գործոնը. նա շատ բան է ասել, հիմա բոլորին հավատա՞նք»: Առավել մանրամասն՝ տեսանյութում: |