Կազանի դպրոցում հրաձգության հետևանքով 7 երեխա է զոհվել. նոր տվյալներ
Կազանի դպրոցում հրաձգության հետևանքով 7 երեխա է զոհվել, 16 մարդ վիրավորվել է, հաղորդում է Ազգային հակաահաբեկչական կոմիտեի մամուլի ծառայությունը: Երեքշաբթի ժամը 9:30-ի սահմաններում Կազանի թիվ 175 վարժարանում հրաձգություն է տեղի ունեցել:
Ուժային կառույցների կողմից իրականացվում են անհրաժեշտ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ և քննչական գործողություններ:
«Հրաձգության հետևանքով 7 երեխա է զոհվել, 16 մարդ՝ վարժարանի աշակերտներից և աշխատակիցներից, վիրավոր են։ Տուժածներին անհրաժեշտ բուժօգնություն է ցուցաբերվում։ Դեպքի վայրում աշխատում են բժիշկներն ու հոգեբանները»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։