ԱՄՆ-ը 52 միլիոն դոլար կհատկացնի Հայաստանին և Արցախին
![]() 1506 Ուրբաթ, 02 հուլիսի, 2021 թ., 14:30 Ներկայացուցիչների պալատի հայկական խմբի համանախագահների հետ միասին կարողացանք ավելի քան 52 միլիոն դոլարի ֆինանսավորում ապահովել Հայաստանի և Արցախի համար՝ արտաքին հատկացումների ծախսերի մասին վերջերս ներկայացված օրինագծի շրջանակներում: Այս մասին գրել է ԱՄՆ կոնգրեսական Ադամ Շիֆը։ «Այս կայուն ներդրումը կաջակցի Հայաստանում ժողովրդավարական, տնտեսական և էներգետիկ բարեփոխումներին, ինչպես նաև Արցախում հրատապ մարդասիրական օգնություն կապահովի։ Բայց մեր աշխատանքը դեռ հեռու է ավարտված լինելուց. մենք պետք է շարունակենք հորդորել Բայդենի վարչակազմին՝ ձեռնարկել բոլոր հնարավոր միջոցները՝ ադրբեջանական ագրեսիան դադարեցնելու և հայ ռազմագերիներին անհապաղ ազատ արձակելու համար։ Նրանցից մի քանիսը ենթարկվել են խոշտանգումների, ինչը մարդու իրավունքների միջազգային կոնվենցիաների խախտում է: Ես միշտ կանգնելու եմ Հայաստանի և Արցախի ժողովրդի կողքին։ Մի՛շտ»,- գրել է Շիֆը: |