«Դրանով ի՞նչ եք ուզում ասել, որ Իշխան Սաղաթելյանը ասեր՝ խնդրում եմ, ինձ քվե տվե՞ք». Արամ Վարդևանյան
Հինգշաբթի, 05 օգոստոսի, 2021 թ., 16:36
«Պարոն Սիմոնյան, էս վիճակը նորմա՞լ է»,- ԱԺ ամբիոնից դժգոհելով իր ելույթի ժամանակ տեղից խոսող ՔՊ-ական պատգամավորներից, ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արամ Վարդևանյանը:
Անդրադառնալով Իշխան Սաղաթելյանի՝ ԱԺ փոխնախագահ չընտրվելու փաստին, ասաց. «Չի ընտրվի՝ չի ընտրվի, նորից ենք առաջադրելու: Դուք դրանով ի՞նչ եք ուզում ասել, որ ձեզանից քվե խնդրվի՞, որ Իշխան Սաղաթելյանը ձեզ ասեր՝ խնդրում եմ, ինձ քվե տվե՞ք: Իհարկե, չի՛ խնդրելու: Ձեզանից մի բան կարելի էր օրինակ խնդրել, որ դուք իրականում, նոյեմբերի 9-ի փաստաթուղթ ստորագրած չլինեիք: Ձեզանից կարայինք խնդրեինք, որ դուք էսքան ամսվա ընթացքում, գոնե Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյան կա, ասում էր, թե Շուշիի հետ կապված ինչ գործողություններ են եղել, բացահայտեիք: Ձեզ ա՛յ էդ կարանք խնդրենք: Էն էլ չենք խնդրելու՝ ստիպված այլ կերպ պետք է լինի այդ ամենը»,- ասաց Վարդևանյանը: