«Ես Լևոն Տեր-Պետրոսյանին չեմ պատասխանի». Վահագն Խաչատրյան
![]() 7116 Ուրբաթ, 06 օգոստոսի, 2021 թ., 12:24 «Չեմ կարծում եմ, որ իմ նշանակումը շատ խիստ քաղաքական սկզբունքներից տարանջատվում է»,- լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ ասել է ԲՏԱ նորանշանակ Վահագն Խաչատրյանը։ «Կառավարությունը երկու ձևով է կազմվում. նշանակվում են քաղաքական դեմքեր, որոնք իրականացնում են կառավարում, և կա նաև զուտ մասանգիտական հատկանիշներից ելնելով նշանակում: Ես չեմ կարծում, որ իմ նշանակումը խիստ տարբերվում է այս սկզբունքներից: Իմ կենսագրությունը, որ մանրամասն կարդան, կմեղմացնեն իրենց գնահատականները. խորհրդային տարիներին ես աշխատել եմ բարձր տեխնոլոգիաներով զբաղվող ձեռնարկություններում: Իմ անձնական մոտեցումն այն է, որ նախարարը պետք է լինի լավ կառավարիչ, կարողանա աշխատանքները կոորդինացնել որպես մենեջմենթ»,- ասել է նա: Հարցին, թե ինչ կպատասխանի առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանին, որը ՀԱԿ-ից իշխանություն գնացած գործիչների մասին խոսելիս ասել էր առնետավազք, Խաչատրյանն արձագանքեց․ «Չեմ պատասխանի, որովհետև Լևոն Տեր-Պետրոսյանն է»։ |