Իրավապահները գործի են անցել, փորձելու են չեզոքացնել Առուշանյանի աջակիցներին. «Հրապարակ»
![]() 1372 Ուրբաթ, 10 սեպտեմբերի, 2021 թ., 09:18 «Հրապարակ»-ը. «Գորիսի կալանավորված քաղաքապետ Առուշ Առուշանյանի առաջադրումը Գորիսի համայնքապետի ընտրություններում, ցայտնոտի մեջ է գցել իշխանություններին: Նիկոլ Փաշինյանի հրահանգով իրավապահները գործի են անցել, փորձելու են չեզոքացնել Առուշանյանի աջակիցներին: Առաջին ծիծեռնակներն արդեն նկատելի են, նախօրեին մոտ մեկ տասնյակից ավելի գորիսեցիների խուլիգանության մեղադրանք է առաջադրվել, այդ թվում՝ համայնքապետարանի աշխատակիցներ, Առուշանյանի մերձավորներ: Չգիտես ինչու, հիշել են ապրիլի 21-ին Փաշինյանի՝ Սյունիք կատարած այցը եւ սյունյաց «ողջույնների» ու ձվերով Փաշինյանի մեքենային հարվածելու համար մեղադրանք են առաջադրել։ Զրահապատ մեքենային ձվով հարվածելու հետեևանքով, ըստ մեղադրանքի, 24 մլն դրամի վնաս են պատճառել։ Թե ինչպես են հաշվել վնասի չափը, ոչ ոք չգիտի»: Մանրամասները՝ թերթի համարում: |