«Ընձեռել էինք հնարավորություն, որ «Բալասանյան դաշինք»-ը չգնար գործարքին»․ Վարդևան Հակոբյան
![]() 285 Շաբաթ, 30 հոկտեմբերի, 2021 թ., 20:24 «Զարթոնք» ազգային քրիստոնեական կուսակցությունը գլխավորող Վարդևան Հակոբյանը հայտնում է․ «Սիրելի Գյումրեցիներ «Քաղաքացիական պայմանագիր» և «Բալասանյան դաշինք» կուսակցությունների գործարքը կայացավ. «հուշագիր» անվան տակ Գյումրու կառավարումը բաժան-բաժան անելը ամենևին էլ պատասխանատվություն կրելու պարտավորությունից չէր, այլ պարզ թվաբանություն՝ մեկը երկուսի հարաբերությամբ: Մենք քաջ գիտակցելով այս գործարքի անխուսափելիությունը, ընձեռել էինք հնարավորություն որպեսզի «Բալասանյան դաշինք»-ը չգնար գործարքին, քանի որ քաղաքի շահը պահանջում էր չխախտել նախընտրական խոստումը: Մեր որդեգրած քաղաքականությունն է լինել իրատես և իրավիճակը գնահատել ըստ էության: Սիրելի հայրենակիցներ շատ կարճ ժամանակում դուք ականատես կլինեք մեր խմբակցության գործունեությանը: Գյումրեցին իմաստուն է, որոշողը Դուք եք, իրավունքը Ձերն է»: Աղբյուրը` Վարդևան Հակոբյան |