«Ձեր հալը հալ չի նման ծրագրեր իրականացնելու համար»․ Ռ․ Քոչարյանը՝ խաղաղության դարաշրջան բացելու մասին
![]() 606 Երկուշաբթի, 08 նոյեմբերի, 2021 թ., 20:18 «Հիմա այս մարդիկ խաղաղության դարաշրջան են ուզում բացել տարածաշրջանում։ Ձեր հալը հալ չի նման ծրագրեր իրականացնելու համար»,- «Հայաստան» դաշինքի հրավիրած հանրահավաքի ժամանակ ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը՝ հավելելով, որ իր համար ամենից անհասկանալին այն էր, երբ դատապարտվեց Հայաստանը Գյանջային հրթիռային հարված հասցնելու համար։ Անդրադառանալով չորրորդ փաստին, Քոչարյանն ասաց․ «Պատերազմը կանգնեցնելու հնարավորությունը կար՝ հոկտեմբերի 19-նն էր, որոշ տվյալներով՝ նաև հոկտեմբերի 7-ը։ Եվ այդ հնարավորությունը մերժվեց հանցավոր բացատրությամբ․․․։ Այդ օրերին բոլոր զոհվածների մեղքն այս իշխանության խղճի վրա է»։ Շարունակելով խոսքը՝ նա նշեց, որ կարող է շատ փաստեր բերել, բայց այսքանը բավարար է՝ վստահեցնելով, որ «իրենք պատասխան են տալու ամեն ինչի համար»։ |