«Ինչո՞ւ փոխեցիք պաշտպանության նախարարին»․ Տիգրան Աբրահամյանը՝ վարչապետին
![]() 818 Չորեքշաբթի, 17 նոյեմբերի, 2021 թ., 16:54 «Ինչո՞ւ փոխեցիք պաշտպանության նախարարին, ո՞րն է եղել դրա հիմնավորումը, ո՞ր տրամաբանությամբ եք ընտրել նոր նախարարին, արդյո՞ք ուներ ներքաղաքական և արտաքին քաղաքական բաղադրիչ»,- այսօր՝ ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ, դիմելով վարչապետին հարցրեց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։ «Պաշտպանության նախարարի փոփոխության հետ կապված նշեմ, որ նախարարի պաշտոնը հայեցողական պաշտոն է, և ես չեմ կարծում, թե պաշտպանության նախարարի փոփոխության մանրամասները պետք է հրապարակային քննարկվեն»,- նշեց վարչապետը։ «Մի բան կարող եմ ասել ՝ հայեցողական բառը շատ ամբողջական պատկերացում է տալիս»,- հավելեց նա։ «Նոր նախարարի նշանակման շարժառիթը բացատրվում է նրանով, որ փորձերը ցույց են տալիս, որ, այնուամենայնիվ, քաղաքական բովանդակության ընդհանրությունը շատ կարևոր է, և ես կարևոր եմ համարում, որ թե՛ արտաքին գործերի նախարարի կարգավիճակում, թե՛ պաշտպանության նախարարի կարգավիճակում մեր քաղաքական թիմի ներկայացուցիչներ են, սա կօգնի․․․»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։ |