«Հենց սկզբից էլ պարզ էր, որ Հայկ Մարությանը տարբերվում էր ՔՊ թիմից». Ժաննա Ալեքսանյան
![]() 330 Կիրակի, 19 դեկտեմբերի, 2021 թ., 16:22 Իրավապաշտպան Ժաննա Ալեքսանյանի գրառումը. «Հենց սկզբից էլ պարզ էր, որ Հայկ Մարությանը տարբերվում էր ՔՊ թիմից, իր տեսակով և քաղաքային մշակույթով։ Ինձ համար իր կերպարով նա ներդաշնակ է մեր քաղաքի հետ։ Իհարկե, չէի մտածում, թե սա կարող էր պատճառ դառնալ նրանից հրաժարվելու համար։ Բայց գնալով ՔՊ թիմի անհանդուրժողականությունը մեծանում է և ցանկացած տարբերություն իրենց հետ անընդունելի է դառնում։ օրինակ, ինձ դուր է գալիս, որ Մարությանը շատ լուրջ չի վերաբերվում քաղաքապետի իր պաշտոնին։ Նա ինչ-որ մի լավ գործ անելիս ուզում է տեսնել երևանցիների ուրախությունն ու գնահատականը, ուզում է սիրված լինել և քիչ, թե շատ հաջողել է դրանում։ Ի դեպ նման մի հատկություն էլ Նիկոլ Փաշինյանի մեջ կար, բայց ընթացքում այն իսպառ վերացավ։ Նրան այլևս այդ սերը պետք չէ»: Աղբյուրը` Ժաննա Ալեքսանյան |