«Հուսով եմ՝ բելառուսական կողմն այլևս կխուսափի Հայաստանի վերաբերյալ որևիցե գնահատական տալուց»․ Արմեն Գրիգորյան
Հինգշաբթի, 10 փետրվարի, 2022 թ., 12:00
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն այսօր՝ լրագրողների հետ ճեպազրույցում, անդրադառնալով Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի Հայաստանի մասին արված հայտարարութուններին, նշեց, որ ՀՀ-ն արձագանքել է այդ հայտարարություններին, եղել է համապարփակ պատասխան։
«Հուսով եմ, որ նման միջադեպերից բելառուսական կողմը համենայնդեպս այլևս կխուսափի որևիցե գնահատական տալու Հայաստանի վերաբերյալ, որովհետև այդ գնահատականները որևիցե ձև չեն բխում Հայաստանի և Բելառուսի միջև գոյություն ունեցող հարաբերություններից»,- նկատեց նա։