Լոնդոնը պատժամիջոցներ կսահմանի Պուտինի և Լավրովի նկատմամբ
Մեծ Բրիտանիան շատ շուտով պատժամիջոցներ կսահմանի ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի նկատմամբ։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ ասված է Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնի գրասենյակի՝ ՆԱՏՕ-ի ղեկավարների հետ նրա հեռախոսազրույցից հետո տարածված հայտարարության մեջ։
«Վարչապետը ՆԱՏՕ-ի ղեկավարներին կոչ է արել անհապաղ միջոցներ ձեռնարկել SWIFT-ի (ռուսական վճարային համակարգ) օգտագործման դեմ», - ասել է Ջոնսոնը։ Նրա խոսքով՝ Լոնդոնը «շատ շուտով պատժամիջոցներ կսահմանի նախագահ Պուտինի և արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի նկատմամբ՝ ի լրումն պատժամիջոցների փաթեթի, որը Մեծ Բրիտանիան հայտարարեց նախօրեին»։ Թե կոնկրետ ինչից են բաղկացած լինելու սահմանափակումները, չի նշվում։
Միաժամանակ, բրիտանական կառավարության ղեկավարը, պայմանավորված Ուկրաինայում Ռուսաստանի գործողություններով, հայտարարել է վերջինի հետ հարաբերությունների կարգավորման անհնարինության մասին։