ԱՄՆ-ը ընդլայնում է Ռուսաստանի և Բելառուսի դեմ պատժամիջոցների ցանկը
ԱՄՆ-ը ընդլայնել է Ռուսաստանի և Բելառուսի դեմ պատժամիջոցների ցանկը։ Այս մասին մարտի 15-ին հայտնել են երկրի ֆինանսների նախարարությունում։
Ավելի վաղ Մեծ Բրիտանիան երկարաձգել էր Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների հերթական փաթեթը։ Ռուսաստանի Դաշնությունում գրանցված 350 ֆիզիկական անձանց և կազմակերպությունների համար նոր սահմանափակումներ են մտցվել։ Ցուցակում ընդգրկված են ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը, պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն, Մոսկվայի քաղաքապետ Սերգեյ Սոբյանինը, ՌԴ ԱԳՆ խոսնակ Մարիա Զախարովան և այլք, ինչպես նաև հեռուստահաղորդավարներ Վլադիմիր Սոլովյովը, Օլգա Սկաբեևան, Տիգրան Քեոսայանը, Մարգարիտա Սիմոնյանը, Անտոն Կրասովսկին։ ինչպես նաև քաղաքական գործիչ և գրող Զախար Պրիլեպինը:
Միաժամանակ Եվրոխորհրդարանի անդամները հաստատել են Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների չորրորդ փաթեթը։ Նա կարգելի նոր ներդրումները Ռուսաստանի Դաշնության էներգետիկայի ոլորտում։ Բացառությունները ներառում են խաղաղ ատոմը և էներգառեսուրսների տեղափոխումը Եվրոմիություն: