Երկրներ, որոնք դեռևս շարունակում են Ռուսաստանի հետ ավիահաղորդակցությունը
Մարտի 17-ի դրությամբ ռուսական ավիաընկերությունները կարող են թռիչքներ իրականացնել միայն աշխարհի ութ երկրներ։ Թռիչքները դեպի Ռուսաստան շարունակում են իրականացնել 20 երկրների ավիափոխադրողներ։
Ռուսական վեց ավիաընկերություններ թռիչքներ են իրականացնում դեպի Ադրբեջան, Հայաստան, Բելառուս, Ղրղզստան, Արաբական Միացյալ Էմիրություններ, Տաջիկստան, Թուրքիա և Ուզբեկստան՝ շաբաթական մոտ 250 չվերթ ընդհանուր հաճախականությամբ։ Ռուսաստանի Դաշնության տրանսպորտի նախարարությունն ավիաընկերությունների ցանկը չի նշում, սակայն հաղորդում է, որ արտասահման թռչում են ինքնաթիռներ, որոնք արտասահմանում կալանավորվելու վտանգ չունեն։ Խոսքը, ի թիվս այլ հարցերի, ռուսական արտադրության 147 Sukhoi Superjet-100 ինքնաթիռի մասին է։
Նախարարությունը հավելել է, որ դեպի Ռուսաստան թռիչքներ են իրականացնում 20 արտասահմանյան ավիաընկերություններ 20 երկրներից։ Դրանք են՝ Ալժիրը, Հայաստանը, Բահրեյնը, Բելառուսը, Վենեսուելան, Իսրայելը, Հնդկաստանը, Իրաքը, Կատարը, Ղրղզստանը, Մարոկկոն, Մոնղոլիան, ԱՄԷ-ն, Սերբիան, Սիրիան, Տաջիկստանը, Թուրքմենստանը, Թուրքիան և Ուզբեկստանը։