ՆԱՏՕ-ի արտգործնախարարները կհանդիպեն. օրակարգում Ուկրաինան է
ՆԱՏՕ-ի արտգործնախարարները կքննարկեն Ուկրաինայում տիրող իրավիճակը, այս մասին հայտարարել է դաշինքի գլխավոր քարտուղար Յենս Սթոլթենբերգը, հայտնում է UNN-ը։
Նրա խոսքով, ԱԳ նախարարները հանդիպումներ կունենան չորեքշաբթի և հինգշաբթի օրերին։
Հյուսիսատլանտյան դաշինքի ղեկավարը խոսել է նաև Կիևի շրջանի որոշ քաղաքների ազատագրումից հետո հայտնված լուսա- և տեսանյութերի մասին։
«Մենք բոլորս տեսել ենք Բուչայում և մի քանի օր առաջ ռուս զինվորականների կողմից վերահսկվող այլ վայրերում սպանված խաղաղ բնակիչների սարսափելի նկարները: Սա անտանելի դաժանություն է, որը Եվրոպան չի տեսել շատ տասնամյակներ շարունակ։ ՆԱՏՕ-ի դաշնակիցներն աջակցում են հետաքննություններին, այդ թվում՝ ՄԱԿ-ի և Միջազգային քրեական դատարանի միջոցով»,- ընդգծել է Սթոլթենբերգը։
«Մենք ենք ընտրում՝ ապրել մեր Հայաստանում, թե այն «իրականում», որտեղ ադրբեջանցիները կապրեն մեզ հետ»․ Մհեր Մկրտչյան