«Այդ ո՞ւմ են ցանկանում փրկել». Արթուր Սաքունց
![]() 230 Երկուշաբթի, 25 ապրիլի, 2022 թ., 15:06 Իրավապաշտպան Արթուր Սաքունցը գրում է. «Իրենց, այսպես կոչված, նախագահության ժամանակահատվածում գեթ մեկ օրինակով Ռոբերտ Քոչարյանն ու Սերժ Սարգսյանը ցույց են տվել, թե իրենց համար առաջնային է Հայաստանի Հանրապետության ու նրա քաղաքացիների շահերն ու արժանապատվության նկատմամբ հարգանքի պահպանումը։ Չկա նման գեթ մեկ օրինակ։ Ընդհակառակը, համակարգային անպատժելի կոռուպցիա, խմբային, ոչ թե քաղաքական, այլ հենց մի նեղ խմբի շահերի սպասարկումն է եղել իրենց կառավարման ողջ նպատակը։ Փաստը՝ մինչև 2018թ. ԱԺ-ում առնվազն 16 դոլարային միլիոնատերերի առկայությունը, փաստը՝ փաստաթղթով ամեն ինչ ճիշտ է մոտեցումը, փաստը՝ 2005թ. մինչև 2015թ. պետական բյուջեից առնվազն 10 մլրդ դոլարի ապօրինի դուրս բերումը պետությունից, փաստը՝ քաղաքական բանտարկյալների առկայությունը, փաստը՝ ընտրությունների արդյունքների համատարած կեղծումը և այլն։ Ու հիմա, այսքանից հետո, այդ ո՞ւմ են ցանկանում փրկել. միմիայն իրենց, միմիայն իրենց գլուխն են ուզում փրկել։ Աղբյուրը` Արթուր Սաքունց |