«Նա այլևս չի ներկայացնում Հայաստանն ու հայ ժողովրդին». Արթուր Ղազինյան
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Ղազինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Երեկ ԱԺ-ում Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելին՝ Արցախն Ադրբեջանին հանձնելու մեջ մեղադրելուց հետո միջազգային հանրությունը պետք է անի ՄԵԿ կարևոր հետևություն՝ դադարեցնել նիկոլ փաշինյանի հետ բոլոր շփումները:
Նախ նա այլևս չի ներկայացնում Հայաստանն ու Հայ ժողովրդին, նրա հետ ինչ-որ բան քննարկելն ու բանակցելն անօգուտ գործ է և ժամանակի վատնում:
Ապա նաև մեծ վտանգ է պարունակում անձնական և պետական մակարդակում խաբվելու, գցվելու, խայտառակվելու և վերջում ամեն ինչի մեջ մեղավոր նշանակվելու համար:
Ռուսաստանի Դաշնությունը, ԱՄՆ-ը և ԵՄ-ը, եթե գնահատում ու կարևորում են Հայաստանն ու Հայ ժողովրդին, պետք է անմիջապես դադարեցնեն նիկոլի հետ բոլոր շփումները և կանգնեն Հայ ազգի կողքին»: