«Ականատես ենք լինում Հայաստանի ու Թուրքիայի միջև կուլիսային բանակցությունների հերթական էտապի ավարտին». Վ. Գեղամյան
![]() 697 Երկուշաբթի, 18 հուլիսի, 2022 թ., 10:18 «Ականատես ենք լինում Հայաստանի ու Թուրքիայի միջև կուլիսային վարվող բանակցությունների հերթական էտապի ավարտին, որն ավարտվում է, ըստ էությամբ, այդ հեռախոսազանգով: Ականատես ենք լինում արագացված տեմպերով Թուրքիայի կողմից առաջադրված նախապայմանների՝ ՀՀ դե ֆակտո իշխանության կողմից համաձայնեցմանը և դրա հիման վրա թուրքական կողմն էլ որոշակի ցուցադրական քայլեր է անում, բայց ոչ՝ բովանդակային, որոնք հնարավորություն են տալու ՀՀ դե ֆակտո իշխանություններին հանրությանն ասել, որ մենք առաջ ենք գնում առանց նախապայմանների օրակարգով, մինչդեռ այդպես չէ»,- հայտարարել է թուրքագետ Վարուժան Գեղամյանը՝ անդրադառնալով Հայաստանի և Թուրքիայի ղեկավարների հեռախոսազրույցին, սահմանը՝ երրորդ երկրների քաղաքացիների համար բացելու հարցին: |