«Մեր դժբախտությունների պատճառը 4 տարի տղայականով երկիր ղեկավարելու մոլուցքն է»․ Գ․ Մանուկյան
![]() 275 Ուրբաթ, 25 նոյեմբերի, 2022 թ., 20:06 «Հայաստանում ամեն ինչն է խառնվել իրար։ Մրցակցում են ոչ թե հայկական եռագույնը, այլ՝ Ուկրաինայի, Ամերիկայի ու Ռուսաստանի դրոշները»,- ՀԱՊԿ նիստը և Հայաստանը․ գործո՞ն, թե՞ գործիք» թեմայով քննարկման ժամանակ ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը։ «Ռուս գործընկերների հասցեին չորս տարիների ընթացքում միայն հեղինակազրկման գործողություններ են եղել, որը հանգեցրել է հարաբերությունների չգոյության․․․Բուն քաղաքական պրոցեսներն ամբողջությամբ տապալված են․․․Մեր դժբախտությունների պատճառը 4 տարի տղայականով երկիր ղեկավարելու մոլուցքն է»,նշեց ընդդիմադիր պատգամավորը։ «Ազգային ժողովում մի կոճակի շարժումով ՔՊ-ական պատգամավորնները մի օր հայհոյում են Ռուսաստանին՝ կոճակն անջատում են, հաջորդ օրը՝ գովում են։ Մի օր ՀԱՊԿ են գովում, մյուս օրը՝ հայհոյում են»,- ասաց նա։ |