«Երբ Շուշիում պարում էիք, չէիք մտածո՞ւմ՝ ինչի՞ ՀՀ որևէ նախագահ Շուշիում չի պարել»․ Գեղամ Նազարյան
![]() 286 Ուրբաթ, 02 դեկտեմբերի, 2022 թ., 13:18 ԱԺ արտահերթ նիստի ընթացքում «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Նազարյանն իր ելույթում անդրադարձել է ՔՊ-ականների այն հայտարարություններին, ըստ որի՝ «Հայաստան» խմբակցության կողմից առաջարկվող տերմինաբանությունն առաջացնում է ավելի շատ ռիսկեր, քան նպաստում է ՀՀ խաղաղության օրակարգի առաջխաղացմանը․ «Այսպիսով Ադրբեջանին ավելի եք մղում նոր հարձակման, նրանք ոգևորվում են բացառապես այսպիսի մեղմիկ, թույլիկ պահվածքից։ Այո, չի կարելի անզգույշ քայլեր անել, այնպես, ինչպես՝ հիշո՞ւմ եք, երբ Շուշիում պարում էիք, այն ժամանակ չէի՞ք մտածում՝ բա ինչի՞ Հայաստանի որևէ նախագահ որևէ առիթով Շուշիում չի պարել, և դա ուղիղ եթեր չի հեռարձակել, բա ինչի՞ չէիք մտածում, թե ինչո՞ւ ՀՀ որևէ ղեկավար Արցախում չի հայտարարել՝ «Արցախը Հայաստան է և վերջ»․․․ բա մտածեիք»,- ասել է Նազարյանը: |