«Ամեն ինչ ընթանում է թշամու երազած ձևով, ՀՀ-ն պլացդարմ է դառնում այլ պետությունների համար». Հայկ Դերզյան
![]() 229 Հինգշաբթի, 02 փետրվարի, 2023 թ., 20:36 «Հայաստանը լարված հարաբերություններ ունի Ռուսաստանի և Իրանի հետ, հանրային տիրույթներում քննարկվում է այն հարցը, որ ԵՄ դիտորդական առաքելությունը գալիս է Հայաստան ոչ միայն սահմանային իրավիճակին ծանոթանալու, այլև Իրանի հետ սահմանին որոշակի ուսումնասիրություններ կատարելու համար»,-այս մասին 24News-ի հետ զրույցում նշել է ՀՀԿ խորհրդի անդամ Հայկ Դերզյանը: «Տարածաշրջանում խաղեր խաղալով հանգելու ենք Արցախում ստեղծված իրավիճակին, այսինքն՝ Հայաստանը դառնալու է պլացդարմ մի շարք այլ պետությունների համար: Բազմաթիվ են դեպքերը, երբ քո երկրի սուվերեն տարածք բերելով այլ երկրների ներկայացուցիչներ, ինչ-որ պահի տարածաշրջանի պետությունների համար դառնում ես մարտադաշտ: Ամեն ինչ ընթանում է այնպես, ինչպես երազում է թշնանին, ՌԴ-ի հետ ունենք լարված հարաբերություններ, իսկ Արևմուտքից միայն հայտարարություններ են հնչում և գործողությունների չեն վերածվում»,- ավելացրել է Դերզյանը: Նրա խոսքով, իշխանությունը արտաքին քաղաքականության ռազմավարություն չունի, առաջնորդվում է օրվա խնդիրներով ու մարտահրավերներով: Մանրամասները՝ տեսանյութում: |