Զախարովան՝ Ադրբեջանում կայացած ընտրությունների մասին
ՌԴ ԱԳՆ-ի ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան քննադատել է ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ (Ժողովրդավարական հաստատությունների և մարդու իրավունքների գրասենյակի) զեկույցն Ադրբեջանում արտահերթ նախագահական ընտրությունների վերաբերյալ։
Պետական ինքնիշխանության պաշտպանության և Ռուսաստանի ներքին գործերին միջամտությունը կանխելու՝ Դաշնության խորհրդի հանձնաժողովի նիստում ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչը ծաղրել է զեկույցում արտացոլված հայտարարությունները։
«Ինչ էլ անեք, որքան էլ թեկնածուները լինեն, ինչ հարթակներ ունենան, ինչ կուսակցություններ ունենան, ոչ մի նշանակություն չունի, բացի մեկ բանից՝ քաղաքական ներգրավվածությունից՝ կանխորոշված արդյունքից։ Ես մեկ հարց ունեմ ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ին. նրանք գոնե որևէ բան լսե՞լ են պետության համար կրիտիկական պահին հասարակության կոնսոլիդացիայի հայեցակարգի մասին։ Կարծում եմ, նրանք ոչինչ չեն լսել: Իսկ եթե նրանք ոչինչ չեն լսել, ուրեմն պատկերացում չունեն, թե ինչպես պետք է դիտարկել ընտրությունները»,- ասել է Զախարովան։