ԱՊՀ ԱԳՆԽ հերթական նիստը կկայանա հոկտեմբերին Մոսկվայում
Անկախ Պետությունների Համագործակցության արտգործնախարարների խորհրդի հերթական նիստը կկայանա հոկտեմբերի 7-ին Մոսկվայում: Այս մասին Մինսկում ընթացող նիստում հայտարարել է ԱՊՀ գլխավոր քարտուղար Սերգեյ Լեբեդևը։
«Նեղ ձևաչափով որոշում է կայացվել արտգործնախարարների խորհրդի հերթական նիստն անցկացնել 2024 թվականի հոկտեմբերի 7-ին Մոսկվայում»,-ասել է նա։
Լեբեդևը նշել է, որ նեղ կազմով հանդիպման ժամանակ պատվիրակությունների ղեկավարները քննարկել են միջազգային օրակարգի արդիական հարցեր և կարծիքներ փոխանակել համագործակցության շրջանակներում փոխգործակցության վերաբերյալ»։
ԱԳՆԽ նիստին մասնակցել են Հայաստանի, Ադրբեջանի, Բելառուսի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Ռուսաստանի, Տաջիկստանի, Թուրքմենստանի և Ուզբեկստանի ԱԳՆ ներկայացուցիչները։