ԱՄՆ-ն զենքի ներկրման համար պատժամիջոցներ է սահմանել Ղազարյանի, Մկրտիչևի և Բուդնևի նկատմամբ
ԱՄՆ ֆինանսների նախարարության արտասահմանյան ակտիվների վերահսկողության վարչությունը (OFAC) պատժամիջոցներ է սահմանել Ռուսաստանի երկու քաղաքացիների և երեք ռուսական կազմակերպությունների նկատմամբ՝ Հյուսիսային Կորեայից Ռուսաստան զենքի ներկրմանն օժանդակելու համար, հաղորդում է krymr-ը:
Պատժամիջոցների տակ են հայտնվել Ռաֆայել Ղազարյանը, Ալեքսեյ Բուդնևը, ինչպես նաև Trans Kapital, Rafort և «Տեխնոլոգիա» ընկերությունները:
Ըստ տեկությունների՝ Ալեքսեյ Բուդնևը նպաստել է Ռուսաստան ռազմական կոմունիկացիոն սարքավորումների մատակարարմանը, որոնք, հավանաբար, պատրաստվել են ԿԺԴՀ-ում և նախատեսված են ռուս զինվորականներին աջակցելու համար: Բուդնևը ռուսական «Տեխնոլոգիա» ընկերության միակ սեփականատերն է։
Ռաֆայել Անատոլիի Ղազարյանն ընդգրկվել է պատժամիջոցների ցուցակում՝ Աշոտ Մկրտիչևին նյութական օգնություն, ինչպես նաև ապրանքներ կամ ծառայություններ տրամադրելու համար, որի նկատմամբ պատժամիջոցները սահմանվել էին ավելի վաղ:
Հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ Trans Kapital, Rafort ընկերությունները կապ ունեն Ռաֆայել Ղազարյանի հետ։