«Թուրքիան պատրաստ է Երրորդ համաշխարհային պատերազմին»․ Թուրքիայի ՊՆ
Թուրքիայի պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել է, որ Թուրքիայի զինված ուժերը պատրաստ են իրադարձությունների զարգացման ցանկացած սցենարի, այդ թվում՝ Երրորդ համաշխարհային պատերազմին, գրում է TRT Haber-ը։
Նշվում է, որ թուրքական զինված ուժերը պարբերաբար թարմացնում են մարտավարությունն ու անվտանգության սպառնալիքների գնահատմանը համապատասխան ծրագրերը։
«Մեր բանակը ստուգել է իր ծրագրերը, լոգիստիկան, այն նաև խաղաղապահ գործունեություն է ծավալում աշխարհի շատ կետերում։ Ոչ ոք, առաջին հերթին՝ Թուրքիան, նման մռայլ պատկեր չի ուզում, ինչպիսին Երրորդ համաշխարհային պատերազմն է, բայց կարևոր է նշել, որ մեր բանակը պատրաստ է ցանկացած սցենարի»,- ասվում է Թուրքիայի ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ։