TD Bank-ը դարձել է ԱՄՆ-ի առաջին բանկը, որն իրեն մեղավոր է ճանաչել փողերի լվացման նպատակով դավադրության մեջ
8692
Հինգշաբթի, 10 հոկտեմբերի, 2024 թ., 22:30
Ամերիկյան TD Bank բանկը, որը երկրի թոփ 10 խոշորագույն բանկերից մեկն է, պատմության մեջ դարձել է առաջինն, ով իրեն մեղավոր է ճանաչել փողերի լվացման նպատակով դավադրության մեջ, հինգշաբթի ասել է գլխավոր դատախազ Մերիք Գարլանդը:
«TD Bank-ը դարձել է ԱՄՆ-ի պատմության ամենամեծ բանկը, որը մեղավոր է ճանաչվել Բանկային գաղտնիքի մասին օրենքը խախտելու համար, և պատմության մեջ առաջին բանկը, որն իրեն մեղավոր է ճանաչել փողերի լվացման նպատակով դավադրության մեջ», - ասաց նա հինգշաբթի լրագրողներին:
Գարլանդը նշել է, որ TD Bank-ը երկրի 10 լավագույն ֆինանսական կորպորացիաներից մեկն է: Գլխավոր դատախազի խոսքով՝ վնասը փոխհատուցելու համար կորպորացիան ԱՄՆ-ին կվճարի մոտ 3 միլիարդ դոլարի տուգանք և այլ փոխհատուցում։