«ԱՄՆ-ն զգուշավոր լավատեսությամբ է մոտենում ուկրաինական կարգավորմանը»․ Ուոլց
ԱՄՆ ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Մայք Ուոլցը հայտարարել է, որ Վաշինգթոնը զգուշավոր լավատեսությամբ է վերաբերվում ուկրաինական կարգավորման հեռանկարներին, և հաջորդ քայլերի վերաբերյալ որոշումները կկայացվեն Մոսկվա այցելած հատուկ բանագնաց Սթիվ Ուիթկոֆի տեղեկատվության հիման վրա։
«Ես չեմ պատրաստվում որևէ բան հայտարարել կամ բանակցություններ վարել հեռուստատեսությամբ, իհարկե, նախագահից առաջ չընկնելով, բայց մենք զգուշավոր լավատեսությամբ ենք մոտենում հարցին», - ասել է Ուոլցը՝ Fox News-ին տված հարցազրույցում:
Նա հավելել է, որ նախագահ Թրամփի հատուկ բանագնաց Ուիթկոֆը «գնահատման» տեղեկատվություն կփոխանցի տեղի ունեցած շփումների մասին, որպեսզի ԱՄՆ նախագահը որոշի հաջորդ քայլերը։