«Կանխվեց «ահասարսուռ» մի ակցիա». Աննա Կոստանյան
![]() 136 Չորեքշաբթի, 26 մարտի, 2025 թ., 21:42 ԱԺ նախկին պատգամավոր Աննա Կոստանյան ֆեյսբուքյան գրառումը. «Լրագրողների ակցիայի շրջանակներում Ազգային ժողովի՝ բոլորովին անշառ մի վայրում ցուցադրվող պաստառի նկատմամբ ԱԺ ՊՊԾ աշխատակիցների կողմից իրականացվեց կանխարգելիչ, պատժիչ, մեկուսացման օպերացիա, որի արդյունքում սև գույնի «ամբարտավան և ըմբոստ պաստառը», որի վրա գրված ուղերձն այդպես էլ չհասցրեց կարդալ որևէ մեկն ԱԺ նիստերի դահլիճում և էկրաններից այն կողմ, բերման ենթարկվեց և չեզոքացվեց։ Կանխվեց «ահասարսուռ» մի ակցիա, որի պատճառով հավանաբար տուժելու էին ԱԺ իշխանական պատգամավորները, ովքեր, ամենայն հավանականությամբ, ստիպված էին լինելու առերեսվել իրենց կամ իրենց «անձնական» կիրառման վարչապետի մասին իրականությանը, որից գուցե հոգեկան տրավմաներ ստանային ու տխրեին։ Չնայած, դժվար թե։ Չէ, հաստատ՝ չէ։ Աղբյուրը` Աննա Կոստանյան |
11322:42«Նախատեսում ենք ամենօրյա ռեժիմով բողոքի և իրազեկման ակցիաներ իրականացնել». Արցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհուրդ
39222:18«Պահանջում եմ վերականգնել արցախցիներին տրամադրվող սոցիալական ծրագրերը». Մանե Թանդիլյան
24321:30«Արցախցու ներկայիս պահվածքը հուսահատության վերջին ճիչն է». Մետաքսե Հակոբյան (տեսանյութ)
20819:35«Հեռացնում ենք Նիկոլ Փաշինյանին, և արցախցիների հարցը լուծվում է». Արմեն Ալեքսանյան (տեսանյութ)
59018:42«Միայն Արցախը ազատագրելուց հետո է հնարավոր հավաքական վերադարձը». Հրայր Ուլուբաբյան (տեսանյութ)
22318:30«Եթե կառավարությունը չփոխի իր որոշումները, անցնելու ենք հստակ գործողությունների». Նժդեհ Իսկանդարյան (տեսանյութ)
21917:15Ոստիկանությունն ուժեր է կենտրոնացրել Երևանի կենտրոնում (տեսանյութ)