«Մարդը մանկամիտ պետք է լինի, որ մտածի՝ նման բաներով Մարտունին կարող է ճնշել». Ռուբեն Մխիթարյան
![]() 271 Հինգշաբթի, 27 մարտի, 2025 թ., 14:24 Գյումրիի քաղաքապետի թեկնածու Ռուբեն Մխիթարյանը քաղաքապետի մյուս թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանի տան մոտ, որտեղ ոստիկանները պետք է խուզարկություն իրականացնեն, լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ ինքը Մարտունին զգուշացրել էր մի քանի օր առաջ: «Շատ կանխատեսելի է օրվա իշխանությունների սցենարը: Հող են նախապատրաստում այսօրվա իրենց թեկնածուի դեբատներում այլ օրակարգերից խոսելու համար: Շատ ափսոս է, որ ժողովրդավարության բաստիոնում նման բաներ են տեղի ունենում»: Մխիթարյանի խոսքով՝ մարդը մանկամիտ պետք է լինի, որ մտածի՝ նման բաներով Մարտունին և, ընդհանրապես, ընդդիմադիր անդամներին կարող է ճնշել: Հիշեցնենք՝ ոստիկանները խուզարկություններ են իրականացնում Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանի շտաբում, նաև նրա տունը խուզարկելու և հորն ու որդուն ձերբակալելու որոշում ունեն: Իսկ առավոտյան խուզարկություններ են եղել նաև «Մայր Հայաստան» դաշիքնի Գյումրու շտաբում և համակիրների տներում, կան ձերբակալվածներ: |