Ալիևը մեկնել է Թուրքիա
Անթալիայի 4-րդ դիվանագիտական ֆորումին մասնակցելու նպատակով աշխատանքային այցով Թուրքիա է ժամանել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը։ Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։
Հիշեցնենք, որ Անթալիայում անցկացվող դիվանագիտական ֆորումի մասնակիցների ցուցակում ընդգրկված են ՀՀ արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը և հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման հարցերով ՀՀ հատուկ բանագնաց Ռուբեն Ռուբինյանը։
Համաժողովը կանցկացվի ապրիլի 11-13-ը՝ «Դիվանագիտության վերականգնումը տրոհված աշխարհում» կարգախոսով։ Ակնկալվում է, որ միջոցառմանը կմասնակցեն 148 երկրների շուրջ 4800 ներկայացուցիչներ, այդ թվում 18-ը՝ պետությունների ղեկավարների մակարդակով։
6300:24
59Երեկ, 23:36
78Երեկ, 23:00
65Երեկ, 22:06
77Երեկ, 21:12
«Մեղքի մեծ բաժինն ունի երկրի ղեկավարությունը, ով հասարակության հետ խոսում է ատելության լեզվով»․ Մանե Թանդիլյան