«Meta-ին մեղադրում են WhatsApp-ի հաղորդագրություններին հասանելիություն ստանալու համար խարդախության մեջ». #Bloomberg
Bloomberg-ը, հղում անելով դատարանի փաստաթղթին, հաղորդում է, որ Meta-ն մեղադրվում է խարդախության մեջ՝ WhatsApp հաղորդագրությունների հավելվածում օգտատերերի հաղորդագրություններին մուտք գործելու պատճառով։
«Հայցվորների միջազգային խումբը դատի է տվել Meta Platforms, Inc.-ին՝ պնդելով, որ ընկերությունը կեղծ պնդումներ է անում WhatsApp-ի գաղտնիության և անվտանգության վերաբերյալ… Հայցվորների խումբը պնդում է, որ Meta-ի գաղտնիության վերաբերյալ պնդումները կեղծ են», - գրում է գործակալությունը։
Գործակալությունը նշում է, որ սա վերաբերում է ծայրից ծայր կոդավորման տեխնոլոգիային, որը, ինչպես պնդում է Meta-ն, ապահովում է, որ նամակագրությանը մուտքը սահմանափակվի միայն մասնակիցների համար։
Հայցվորները պնդում են, որ, ըստ բացահայտողներից ստացված տեղեկությունների, Meta-ն պահպանում է նամակագրության բովանդակությունը, և աշխատակիցները կարող են մուտք գործել այնտեղ։