Ռուսական զորքերը հարձակվել են ուկրաինական ուղևորատար գնացքի վրա
Խարկովի մարզի Բարվենկովո համայնքում (Ուկրաինա) ռուսական զորքերը հարձակվել են Բարվենկովոյից Լվով և Չոպ ուղևորվող ուղևորատար գնացքի վրա: Հարձակման հետևանքով հրդեհվել են վագոնը և շոգեքարշը, որի հետևանքով վիրավորվել է երկու մարդ:
«Բոլոր արտակարգ ծառայություններն արդեն դեպքի վայրում են: Մենք նաև ավտոբուսներ ենք ուղարկում ուղևորներին տեղափոխելու համար»,- ասել է Սինեգուբովը:
Ըստ Կուլեբայի՝ գնացքում եղել է 291 ուղևոր: Երկու վիրավորներին գնացքից դուրս է բերել շոգեքարշի անձնակազմը և տեղափոխել շտապօգնության բժիշկների մոտ, որոնք հոսպիտալացվել են: Նախնական տեղեկությունների համաձայն՝ հարվածը հասցվել է երեք «Շահեդ» անօդաչու թռչող սարքերի միջոցով:
«Հարձակումը տեղի է ունեցել շոգեքարշի առջևի մասում և ուղևորատար վագոնի մեջ, ինչի հետևանքով հրդեհ է բռնկվել», - ասել է Կուլեբան:
Հունվարի 27-ի գիշերը ռուսական բանակը հարձակվել է Ուկրաինայի վրա՝ օգտագործելով «Շահեդ», «Գերբերա», «Իտալմաս» և այլ տեսակի 165 հարձակողական անօդաչու թռչող սարք: