Իրանի ԱԳ նախարարը պաշտոնական այցով կմեկնի Թուրքիա
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաքչին ուրբաթ օրը պաշտոնական այցով կմեկնի Թուրքիա, սոցիալական ցանցերում գրել է Իրանի արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Էսմայիլ Բաղային։
«Իրանի Իսլամական Հանրապետությունը մտադիր է հետևողականորեն ամրապնդել իր հարևանների հետ հարաբերությունները՝ հիմնված բարիդրացիության և ընդհանուր շահերի վրա»,- նշել է Բաղային։
Ավելի վաղ Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Հաքան Ֆիդանը հեռախոսազրույց է ունեցել իր իրանցի գործընկեր Աբբաս Արաքչիի հետ, որի ընթացքում երկու կողմերը գնահատել են լարվածության նվազեցմանն ուղղված ջանքերը՝ հաշվի առնելով տարածաշրջանում վերջին զարգացումները։