Իրանը հայտարարել է ԱՄՆ-ի հետ բանակցային կառույց ստեղծելու մասին
Թեհրանի և Վաշինգթոնի միջև միջուկային հարցի շուրջ բանակցային կառույցի ձևավորումը շարունակվում է՝ չնայած լրատվամիջոցների արհեստական ճնշմանը։ Այս մասին Х սոցիալական հարթակում հայտարարել է Իրանի Գերագույն ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Ալի Լարիջանին։
«Չնայած արհեստականորեն ստեղծված լրատվական պատերազմի մթնոլորտին, բանակցային կառույցի ձևավորումը (ԱՄՆ-ի հետ - խմբ.) առաջ է շարժվում», - իր էջում գրել է Լարիջանին։
Նախորդ օրը Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին հայտարարել էր երկրի պատրաստակամության մասին՝ վերսկսելու միջուկային ծրագրի շուրջ քննարկումները Միացյալ Նահանգների հետ։