Հարավկորեական բորսան սխալմամբ 620,000 բիթքոյն է բաժանել օգտատերերին
Հարավկորեական կրիպտոարժույթների Bithumb բորսան սխալմամբ 620,000 բիթքոյն է փոխանցել օգտատերերին, սակայն այդ ժամանակվանից ի վեր վերադարձրել է գրեթե ամբողջ գումարը, հաղորդում է Yonhap News Agency-ն։
Բորսայի տվյալներով՝ ուրբաթ օրը՝ ժամը 19:00-ի սահմաններում, Bithumb-ը սխալմամբ 620,000 բիթքոյն է փոխանցել ակցիայի 249 մասնակիցների։ Միջին հաշվով, յուրաքանչյուր օգտատեր ստացել է մոտավորապես 2,490 բիթքոյն, որը համարժեք է մոտավորապես 244 միլիարդ վոնի (166 միլիոն դոլար)։
Սխալը հայտնաբերելուց հետո ընկերությունը ժամանակավորապես կասեցրել է գործարքներն ու կանխիկացումները օգտատերերի համար։ Ընկերությունը հայտարարել է, որ անմիջապես վերադարձրել է 618,212 բիթքոյն և նաև վերադարձրել է օգտատերերի կողմից արդեն վաճառված 1,788 բիթքոյնների 93%-ը։ 125 բիթքոյն չի վերադարձվել։