«Կաթողիկոսին մեղադրանք առաջադրելը եղել է Փաշինյանի ցուցումով»․ ՔԻՀԿ
![]() 81 Այսօր, 14:30 Քաղաքական իրավունքների հայկական կենտրոնը հանդես է եկել հայտարարությումբ․ «Փետրվարի 14-ին, դատախազությունը մեղադրանք ներկայացրեց Կաթողիկոսին և կիրառեց երկրից բացակայելու արգելք։ Մեղադրանքը նույն հիմքով է, ինչ հունվարի 31-ին ներկայացվել էր 6 եպիսկոպոսներին։ Փաստորեն, ՀԱՍԵ առաջնորդը քրեական հետապնդման է ենթարկվում նրա համար, որ կարգալույծ է արել Գևորգ (Արման) Սարոյանին, դրանով «խոչընդոտելով» նրա պաշտոնավարմանը որպես Թեմակալ Առաջնորդ։ Սույն հայտարարությանն անգլերեն տարբերակը ներկայացվել է մարդու իրավունքների պաշտպանության ոլորտում գործող միջազգային կազմակերպություններին, որոնց անդամակցում է Հայաստանի Հանրապետությունը, նրանց մասնագիտացված գրասենյակներին և համապատասխան պաշտոնատար անձանց, ինչպես նաեւ ՀՀ-ում և այլ երկրներում գործող իրավապաշտպան կազմակերպություններին»։ Աղբյուրը` Քաղաքական իրավունքների հայկական կենտրոն |
«Ասում են՝ ապագայում լինելու եք Ադրբեջանում ՀՀ դեսպանը»․ լրագրողը՝ Արեգ Քոչինյանին (տեսանյութ)