«Արցախը հանձնել է, նոր սկսել է Հայոց պատմության դասերը սերտել»․ Ոսկան Սարգսյան
Լրագրող Ոսկան Սարգսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է․ «8 տարի վարչապետ է, Արցախը հանձնել է, նոր սկսել է Հայոց պատմության դասերը սերտել․
Նիկոլ Փաշինյանը Ֆեյսբուքի իր էջում տեսանյութ է հրապարակել, որտեղ նշել է, որ ավարտել է Հայոց պատմության 3-րդ հատորի 1-ին գրքի ընթերցումը, անցել է 2-րդ գրքի ընթերցանությանը, ինքն անընդհատ սերտում է պատմության դասերը, և դա է պատճառներից մեկը, որ մենք այսօր զարգացման, ոչ թե գոյատևման օրակարգի մեջ ենք։
8-րդ տարին է, ինչ վարչապետ է, հեծանիվ քշեց, ձվածեղ արեց, թմբուկ զարկեց, պարահրապարակ կազմակերպեց, հիմա էլ Հայոց պատմությունն է սերտում։ Հայոց պատմություն կարող էր սերտել դպրոցական տարիքում, ոչ թե՝ հնամենի Արցախը Ադրբեջանին հանձնելուց հետո։ Իրականում Հայաստանը գոյատևման օրակարգում է, ոչ մի զարգացում չկա, Նիկոլ Փաշինյանն, իր սովորույթի համաձայն, հանրությանը խաբում է»։