«Հաստատվել է 133 աֆղան թալիբների մահը, ավելի քան 200-ը վիրավոր է»․ Մոշարաֆ Զաիդի
Պակիստանի վարչապետի՝ արտասահմանյան լրատվամիջոցների հետ կապերի գծով խոսնակ Մոշարաֆ Զաիդին հայտարարել է, որ սահմանային բախումների հետևանքով զոհված աֆղան զինյալների թիվը հասել է 133-ի, իսկ վիրավորների թիվը գերազանցել է 200-ը։
Նա նաև նշել է, որ ոչնչացվել են երկու կորպուսի շտաբ, երեք բրիգադի շտաբ, զինամթերքի երկու պահեստ, մեկ նյութատեխնիկական ապահովման բազա, երեք գումարտակի շտաբ, երկու սեկտորի շտաբ և ավելի քան 80 միավոր տեխնիկա, այդ թվում՝ տանկեր, հրետանային զինատեսակներ և զրահափոխադրիչներ։
Հինգշաբթի երեկոյան պակիստանա-աֆղանական սահմանին մարտեր են բռնկվել։ Քաբուլը հայտարարել է, որ ռազմական գործողություն է սկսել՝ ի պատասխան պակիստանյան օդային հարվածների և գրավել է 15 սահմանային դիրք։ Իսլամաբադը հայտնել է պատասխան գործողությունների արդյունքում աֆղանական ամրաշինությունների և սարքավորումների ոչնչացման մասին։
3611:00
9509:29
7207:24
«Վերջում սրանք փաթեթով՝ Նիկոլը տանելու է Պուտինի դուռը». Արգիշտի Կիվիրյան
19900:40
«Անմեղ մարդկանց ստի կարուսելի վրա պտտում, պտտում են, որ իրենց պես մեղավոր դառնան». Հովհաննես Իշխանյան
10800:18
«100.000 արցախցի շարունակում է տուժել Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության անպատասխանատու քաղաքականությանից». Մեսրոպ Առաքելյան