«Հակամարտության առաջին երկու օրվա ընթացքում ամերիկացի 650 զինվոր է սպանվել կամ վիրավորվել»․ ԻՀՊԿ
Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի ներկայացուցիչ Սարդար Նայնինին հայտարարել է, որ հակամարտության առաջին երկու օրվա ընթացքում վիրավորվել կամ սպանվել է 650 ամերիկացի զինծառայող։ Այս մասին հաղորդում է Tasnim-ը։
Նրա խոսքով՝ ամերիկացի զինծառայողներից 160-ը տուժվել են Բահրեյնում գտնվող ամերիկյան ռազմաբազայի վրա հարձակման ժամանակ։ ԻՀՊԿ հրթիռներն ու անօդաչու թռչող սարքերը բազմիցս հարվածել են Բահրեյնում գտնվող ԱՄՆ ռազմածովային ուժերի 5-րդ նավատորմի շտաբ-բնակարանին։
Նշվում է, որ բացի դրանից, չորս թևավոր հրթիռ է արձակվել USS Abraham Lincoln ավիակիրի վրա, որից հետո նավը շարժվել է դեպի Հնդկական օվկիանոսի հարավ-արևելք։