Բեյրութի վրա Իսրայելի հարձակման հետևանքով զոհվել են իրանցի դիվանագետներ
ՄԱԿ-ում Իրանի մշտական ներկայացուցիչ Ամիր Սաիդ Իրավանին հայտարարել է, որ մարտի 8-ին Բեյրութի վրա Իսրայելի հարձակման հետևանքով զոհվել է իրանցի 4 դիվանագետ:
Նա համապատասխան նամակն ուղարկել է ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշին, Գլխավոր ասամբլեայի նախագահ Աննալենա Բերբոկին և ՄԱԿ-ի մարտ ամսվա Անվտանգության խորհրդի նախագահին (ԱՄՆ):
«2026 թվականի մարտի 8-ի վաղ առավոտյան Իսրայելի ռեժիմը Բեյրութի «Ռամադա» հյուրանոցի վրա իրականացրել է դիտավորյալ ահաբեկչական հարձակում, որի արդյունքում սպանվել և նահատակվել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության չորս դիվանագետ», - նշվում է փաստաթղթում։