Հինգշաբթի, 12 մարտի, 2026 թ., 21:27
Իրանի հանգուցյալ գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեիի այրին ողջ է մնացել. նրա մահվան մասին տեղեկությունները սխալ էին, հաղորդում է Fars լրատվական գործակալությունը՝ առանց աղբյուրը նշելու։
«Հայտարարվում է, որ հանգուցյալ հեղափոխական առաջնորդի կինը ողջ է, և նրա մահվան մասին նախնական տեղեկությունները սխալ էին», - ասվում է հայտարարության մեջ։
«Ալ Ալամը» նախկինում հաղորդել էր, որ Ալի Խամենեիի այրին՝ Մանսուրե Խոջաստա Բաղերզադեն, մահացել է վիրավորվելուց մի քանի օր անց։ Ընդդիմադիր Iran International հեռուստաալիքը պնդում էր, որ նա կոմայի մեջ է եղել։