Ուկրաինայի շուրջ բանակցությունների համար ԱՄՆ-ի բանակցողները նախատեսում են ևս մեկ այց կատարել ՌԴ
Ամերիկացի բանակցողները նախատեսում են ևս մեկ այց կատարել Ռուսաստան՝ որպես ուկրաինական կարգավորման մաս, հաղորդում է New York Times-ը՝ հղում անելով աղբյուրին։
«Վոլոդիմիր Զելենսկին այս ամիս հայտարարել է, որ ակնկալում է Ուիթկոֆի և Քուշների արագ այցը Ուկրաինա։ Սակայն, բանակցություններին ծանոթ աղբյուրը նշել է, որ ամերիկացիները դեռևս սպասում են բավարար առաջընթացի՝ նման այցը արդարացնելու համար, և որ նրանք մտադիր են ևս մեկ այց կատարել Ռուսաստան», - նշվում է հրատարակության մեջ։
Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը մարտի 15-ին հայտարարել է, որ Ուկրաինայի շուրջ բանակցություններում ընդմիջում է եղել, և ԱՄՆ-ն կենտրոնացել է այլ հարցերի վրա։ Հաջորդ օրը նա նշել է, որ Ռուսաստանն սպասում է Ուկրաինայի շուրջ բանակցությունների նոր փուլի, սակայն վայրը և ժամանակը, հասկանալի պատճառներով, դեռևս որոշված ​​չեն։