Գիտնականը կոչ է անում անհապաղ տարհանվել Պարսից ծոցի երկրներից
Իրանա-ամերիկացի գիտնական, քաղաքական վերլուծաբան և մեկնաբան Մոհամմադ Մարանդին կոչ է արել անհապաղ տարհանվել Պարսից ծոցի երկրներից։
Սոցցանցերում իր գրառման մեջ Մարանդին նշել է, որ «բոլորը պետք է անհապաղ լքեն ԱՄԷ-ն, Կատարը, Բահրեյնը, Սաուդյան Արաբիան և Քուվեյթը»։
Ավելին, նա զգուշացնում է, որ «Պարսից ծոցի բոլոր նավերի նավաստիները նույնպես պետք է պատրաստվեն տարհանման։ Սա հատկապես ճիշտ է Հորմուզի նեղուցի մոտ գտնվող նավերի համար, որոնք առաջինը կոչնչացվեն։ Ժամանակը սպառվում է»։
Մոհամմադ Մարանդին հաճախ է հայտնվում միջազգային լրատվամիջոցներում (BBC, CNN, Al Jazeera և այլն) որպես Իրանի և Մերձավոր Արևելքի քաղաքական մեկնաբան։