Բրազիլիայի մի քանի քաղաքների բնակիչներ երկրի քաղաքացիական պաշտպանության ազգային ծառայությունից հաղորդագրություն են ստացել, որում կար «մարդատյացություն» բառը՝ հնարավոր հաքերային հարձակման պատճառով, հաղորդում է Ազգային քաղաքացիական պաշտպանության ծառայությունը։
Գործակալության X սոցիալական մեդիա հարթակում հրապարակված հաղորդագրության համաձայն՝ միջադեպը տեղի է ունեցել ուրբաթից շաբաթ օրվա գիշերը։ Քաղաքացիական պաշտպանության ահազանգեր ուղարկող հարթակը անջատվել է հաքերային հարձակման հետևանքով, ինչի պտճառով անհայտ աղբյուրից հաղորդագրություն է ուղարկվել երկրի տարբեր շրջաններ։
«Ուղարկված հաղորդագրությունը դասակարգվել է որպես «արտակարգ տագնապ» և պարունակում էր «մարդատյացություն» բառը... Սա, հավանաբար, հաքերային հարձակում է», - նշվում է գործակալության հրապարակման մեջ։