Ֆրանսիայի վիզայի դիմումների կենտրոնը կդադարեցնի Շենգենյան վիզայի դիմումների ընդունումը երրորդ կողմերից
Ռուսաստանում Ֆրանսիայի վիզայի դիմումների կենտրոնը կդադարեցնի Շենգենյան վիզայի դիմումների ընդունումը երրորդ կողմերից, բացառությամբ մերձավոր ազգականների, ինչպես հայտարարել է վիզայի դիմումների ծառայություն մատուցող VFS Global-ը։
Միայն դիմորդը կամ նրա մերձավոր ազգականները՝ ամուսինները, երեխաները և ծնողները, կկարողանան դիմում ներկայացնել։ Հարաբերությունն ապացուցելու համար անհրաժեշտ են բնօրինակ փաստաթղթեր։ Անձը կարող է դիմումի գործընթացը հանձնարարել ազգականին միայն այն դեպքում, եթե վերջին 59 ամիսների ընթացքում ներկայացրել է կենսաչափական տվյալներ։
Անչափահասները պետք է ներկայացվեն իրենց ծնողների կամ օրինական խնամակալների կողմից, և 12 տարեկանից բարձր բոլոր դիմորդները պետք է անձամբ ներկայացնեն կենսաչափական տվյալներ։ Վիզայի դիմումի ձևը պետք է ստորագրվի դիմորդի կողմից, բացառությամբ 18 տարեկանից փոքր անձանց։